Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun!!!

by u6486962 438 views0

16 Mayıs 1919 günü, İzmir’in Yunan işgalininin başlamasının ertesi günü, İstanbul’dan bir gemi içinde Sarı Saçlı, Mavi Gözlü Bir Dev ve arkadaşlarıyla birlikte işgal gemilerinin aralarından yola çıktı. 3 koca gün süren yolculuğun sonunda Mustafa Kemal Paşa ve arkadaşları 19 Mayıs 1919 ‘da , 101 yıl önce, Samsun’dan güneş gibi doğmuşlardır.
Samsun’a ayak basar basmaz tek derdi özgürlük ve bağımsızlık olan halkı organize ederek, başta Sivas ve Erzurum Kongreleri olmak üzere kongreler düzenleyip, genelgeler yayınlanmıştır. 19 Mayıs 1919’da başlayan bağımsızlık kıvılcımımız 29 Ekim 1923 günü Cumhuriyet’imizin ilanıyla taçlandırılmıştır.
Mustafa Kemal Atatürk, her zaman gençlere duyduğu güven ve spora ve sporcuya verdiği değer nedeniyle 19 Mayıs , Samsun’a çıkış gününü Gençlere armağan etmiştir. Türk Gençleri, her zaman Atasına layık birer bayrak taşıyıcı olmuştur ve olacaktır.

Başta Yüce Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Paşa olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve sevgiyle anıyor, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı en içten samimi dileklerimle kutluyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>