2 Temmuz Sivas Olayları

by u6486962 516 views0

Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı Sivas’ımızda 2 Temmuz 1993 yılında düzenlenen; Pir Sultan Abdal Şenlikleri Organizasyonunda yer alan 33 Yazar ve Sanatçı ile 2 otel görevlisi ve 2 gösterici olmak üzere 37 kişi yakılarak hayatlarını kaybetmişlerdir. Bu menfur olayda hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailelerine baş sağlığı dileriz. Kuşkusuz bu acı olayın en büyük mağdurları onlardır.

Tam bir Cumhuriyet Şehri olan Sivas’ımızda her zaman kültürel farklılıklarımız zenginlik olarak görülmüş, barış, kardeşlik, dostluk ve hoş görü içerisinde birlikte yaşamak tek amacımız olmuştur. Fakat bu acı olay üzerine Sivas’ımız ve Sivaslı Hemşerilerimiz büyük bir önyargı ve haksızlıkla karşı karşıya kalmıştır. Bu menfur olay sonucu tüm Sivaslılar ve Sivaslı vatandaşlarımız da çok acı ve üzüntü duydukları bu olaydan dolayı mağdurdurlar.

Hiçbir zaman olmasını istemediğimiz bu insanlık dışı olayların bir daha yaşanmaması dileğimizle; Hoşgörünün, barışın ve kardeşliğin şehri Sivas’ımızı da birbirimizi de ötekileştirmeden yaşamak tek amacımız olacaktır.

Saygılarımızı sunarız.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>