İnan DEMİRGIRAN

10.02.1978 tarihinde Sivas’ın Yıldızeli ilçesi Yusufoğlan köyünde dünyaya geldi. İlkokulu Yusufoğlan Köyü İlkokulu’nda tamamladıktan sonra, maddi imkansızlıklardan ötürü öğrenim hayatına devam edemedi ve ailesine çiftçilik ve hayvancılık konusunda yardım etti. İlerleyen yıllarda İzmir’de bulunan eniştesinin yanına yerleşerek, kışları İzmir’de, yaz aylarında da köydeki ailesinin yanında çalıştı.

1996 yılında Senem Hanım ile dünya evine giren Demirgıran, aynı yıllarda anne ve babası ile tamamen İzmir’e yerleşti. Bu süreçte ortaokulu dışarıdan okudu ve 18 aylık vatani hizmetini tamamladı. Lise eğitimini de açıktan tamamladıktan sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde Maliye bölümünü başarıyla bitirerek lisans diploması sahibi oldu. 2013-2015 yılları arasında ikinci üniversite olarak Erzurum Atatürk Üniversitesi İş Güvenliği Uzmanlığı Ön Lisans programını tamamladı. Üçüncü yükseköğretimi olarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümüne kaydoldu.

Siyasetle aktif olarak iştigal eden Demirgıran, Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye olduktan sonra 2014 yılı yerel seçimlerinde Karabağlar ilçesi CHP meclis üyeliğine aday oldu ancak seçilemedi. 2018 yılı Nisan ayında Manisa Ticaret Odası 24. Meslek Komitesinden seçime girerek 1. yedekten listede yer aldı. 2019 yılı yerel seçimlerinde Karabağlar İlçesi CHP meclis üyeliğine tekrar aday oldu ve 21. sıradan listeye girerek 1. yedekte yer aldı.

2000-2005 yılları arasında Uğur Medikal firmasında Personel Müdürü olarak, 2005-2011 yılları arasında da Delphi Otomotiv System Ltd. Şti’nde Montaj Operatörü olarak görev yapan Demirgıran, 2011-2019 yılları arasında da Yönetim Akademisi Ortak Sağlık Güvenlik Birimi Ltd. Şti’nde Ege Bölge Müdürü görevini başarıyla yürüttü. 2019 yılında Ege Yıldızı O.G.S.B. İş Güvenliği Şirketi’ni kurdu ve şirketin genel müdürlüğü görevini üstlendi. Evli ve üç çocuk babası olan Demirgıran ISO 9001 Baş Denetçi unvanına sahiptir. 20 Mart 2021’de yapılan federasyonumuz seçimli genel kurulunda federasyon başkanı seçilmiştir.